„Żeromski” promuje bieganie

X MS-5

30 września 2021 r. na terenie szkoły nauczyciele wychowania fizycznego wspólnie z samorządem zorganizowali X Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Niezbyt urozmaicona trasa biegów (800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców) skłoniła uczestników do podjęcia walki o mistrzostwo szkoły. Impreza w swym zamyśle miała jednak charakter promujący zdrowy styl życia i propagująca bieganie jako najprostszą formę tak potrzebnego nam wszystkim wysiłku fizycznego.

W kategorii dziewcząt, pod nieobecność Marty Kicińskiej, mistrzynią szkoły została Justyna KOMZA, drugie miejsce zajęła Marta WOŹNIAK, a trzecie Otylia WOŹNIAK.
Kolejne miejsca zajęły: Gabrysia Jackowska, Weronika Grudzień, Oliwia Wasiak, Liwia Obała, Maria Glapińska, Paulina Mencwal, Michalina Michalak.

Wśród chłopców mistrzem szkoły w biegu na dystansie 1000 m został Cezary KRUPIŃSKI, drugi finiszował Brunon NOLBERT, a trzeci był Przemysław MARUSZEWSKI.
Kolejne miejsca zajęli Damian Kasprzyk, Filip Hejmanowski, Mikołaj Przybyła, Adam Jędrzejak, Igor Kawczyński.