Zapraszamy do udziału w projekcie „Upoluj swoją książkę”

zdrapki_czytajpl2

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie Czytaj PL „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”, do którego została zakwalifikowana nasza szkoła. (link)

Akcja promująca czytelnictwo wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków i audiobooków.
Od 2 do 30 listopada 2019 r. uczniowie mogą za darmo przeczytać 12 bestsellerowch e-booków i audiobooków.
Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Woblink, zeskanować kod z plakatu, który dostępny jest w szkole i … czytać/słuchać za darmo.

E-booki i audiobooki dostępne w Czytaj PL:
1. Wiesław Myśliwski „Ucho Igielne”
2. Wojciech Tochman „Pianie kogutów, płacz psów”
3. Paulina Łopatniuk „Patolodzy”
4. Robert Małecki „Skaza”
5. Remigiusz Mróz „Listy zza grobu”
6. Holly Black „Okrutny książę”
7. Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy”
8. Jeff Haden „Mit motywacji”
9. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury”
10. Tomasz Michniewicz „Chrobot”
11. Marek Krajewski „Dziewczyna o czterech palcach”
12. Jakub Małecki „Nikt nie idzie”

W ramach akcji zaplanowane też zostały konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz szkół.

Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.