Narodowe Czytanie 2021 – „Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej

news-2808-a

04 września 2021 r. cała Polska czytała “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. (link)

Do dziesiątej edycji Narodowego Czytania przystąpiła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu we współpracy z Rozgłośnią Regionalną “Nasze Radio 104,7 FM”.
Fragmenty “Moralności pani Dulskiej” można było usłyszeć na antenie Naszego Radia w sobotę 04 września 2021 r. w godzinach od 8:00 do 14:00.

Dramat G. Zapolskiej czytali uczniowie sieradzkich szkół średnich.  Jak każdego roku również uczniowie II LO wzięli udział w Narodowym Czytaniu.

Na antenie Naszego Radia swoje umiejętności interpretacji tekstu zaprezentowali: Kinga ŁODO, Oliwia BALCERZAK i Julia ZABOROWSKA z klasy 2d, wcielając się w rolę bohaterów dramatu.
Ich wystąpienia można posłuchać tutaj: nasze.fm (link)
Opiekun: Aleksandra Mielczarek – Hofman