Konkurs matematyczny MATEMATYKA MOJA PASJA

logomatematykamojapasja

26 marca 2018 r. odbyła się GALA FINAŁOWA największego konkursu matematycznego w województwie łódzkim MATEMATYKA MOJA PASJA.
Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Konkurs ma na celu popularyzować matematykę wśród uczniów.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 2272 uczestników, w tym ze szkół ponadgimnazjalnych 1101 uczniów z 62 szkół.

Z naszej szkoły do etapu finałowego zakwalifikowało się pięciu uczniów z klasy 3b: Ada DOMAGAŁA, Kacper KACZMAREK, Adam KAŁUZIŃSKI, Kamil MARCINIAK i Julia STEFANIAK.
Wręczenie nagród miało miejsce w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Wśród FINALISTÓW znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Kacper KACZMAREK i Kamil MARCINIAK , kl. 3b.
GRATULUJEMY!!

Szkolny Koordynator Konkursu: Elżbieta Angelus