II LO wśród czterech najlepszych szkół w Polsce – Wielki Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

SONY DSC

To było pierwsze takie wydarzenie w historii II LO. Z Warszawy z WYRÓŻNIENIEM w ogólnopolskim konkursie wrócili uczniowie klasy IIc. (link)
Warto poznać autorów tego sukcesu, tym bardziej, że to efekt wielomiesięcznej pracy. (link)
W tym czasie uczniowie wykazali się wiedzą na temat polityki na świecie. Spotkali się z wyjątkowymi ludźmi, by dowiedzieć się jak polski patriotyzm rozumiany był na przestrzeni ostatnich 70 lat historii. Wreszcie poznali ścieżki współpracy z lokalnymi władzami miasta i wykonali przy współpracy artystów i rzemieślników gadżet odnoszący się do osoby A. Cierplikowskiego.
W czasie Finału, na którym obecny był p. Jarosław Trojanowski – sekretarz UM Sieradza, uczniowie zaprezentowali się wyjątkowo, zdobywając uznanie nie tylko jury, ale także publiczności zgromadzonej w gmachu Politechniki Warszawskiej.
A oto nagrodzeni wyróżnieniem uczniowie kl. II c: Aleksandra Czyżak, Aleksandra Baszczyńska, Paulina Perdek, Gabriela Marciniak, Patrycja Pasik, Klaudia Perdek, Marta Piotrowska, Kinga Pietrzyk, Marcelina Konieczna, Julia Olbińska, Julia Serafińska, Jacek Golas.

Organizatorzy konkursu, któremu patronowało Ministerstwo Edukacji Narodowej – Klub Jagielloński, Fundacja Banku Polskiego, nagrodzili certyfikatami II LO i nauczycielkę p. Aleksandrę Mielczarek – Hofman, opiekunkę projektu.