Dzień Szarlotki w Żeromskim

IMG_3264 — kopia

23 września 2020 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu z inicjatywy Zespołu Inicjatyw Twórczych i Samorządu Szkolnego odbył się 4. DZIEŃ SZARLOTKI.

W tym roku przebiegał w nieco innej formule ze względu na pandemiczną rzeczywistość. Uczniowie łączą zawsze przyjemne z pożytecznym. I tym razem odbyła się ZBIÓRKA PIENIĘDZY na zaprzyjaźnione stowarzyszenie Na Psią Łapę – Sercem Psa.
Każda klasa przygotowała jedną szarlotkę, oczywiście w reżimie sanitarnym. Oceniana była przede wszystkim kreatywność, pomysł i artyzm opakowania ciasta.
Udało się zebrać ponad 800 złotych dla czworonogów.

Zwycięzcy – klasa 2c G -zostali nagrodzeni pizzą dla całej klasy, a zdobywcy pozostałych  miejsc –1b, 2c SP, 2d SP– otrzymali batoniki i lizaki, również dla wszystkich uczniów klasy. Wszyscy uczestnicy cieszą się, że nawet w tej niełatwej rzeczywistości, udało się wspomóc zwierzaki, bo one potrzebują odrobinę przyjaźni i troski.

Organizatorzy akcji: Dorota Błaszczyk, Agata Janiak, Marianna Gotfryd, Anna Szwankowska.