Czas wolny


Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy

Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy działa w II Liceum Ogólnokształcącym od 1993 roku, jest więc już pełnoletni. Co robimy? W piątkowe popołudnia, w najlepszym towarzystwie, oglądamy TYLKO DOBRE FILMY, zagryzając czipsami. Po projekcji rozmawiamy o nich i o wszystkich innych ważnych sprawach.
Można nas znaleźć na facebook’u!

Opiekunki koła: Agata Janiak, Dorota Błaszczyk

Koło dziennikarskie CÓŚ

Koło dziennikarskie „CÓŚ” działa od początku istnienia szkoły, czyli od 1991 roku. Uczestnicy zajęć poznają warsztat pracy dziennikarza, ćwicząc różne formy wypowiedzi publicystycznych. Wydają gazetę szkolną, ze zmiennym szczęściem. Stale współpracują z TV „Siewie”, gdzie uczą się pracy z kamerą. Wielu uczestników koła z powodzeniem podejmuje studia na kierunkach dziennikarskich. Niektórzy dawni szkolni dziennikarze są dziś znani w mediach ogólnopolskich.

Opiekun: Aleksandra Mielczarek-Hofman

ZESPÓŁ TEATRALNY

Zespół teatralny „LO2” liczy 26 uczestników. Zajęcia odbywają się systematycznie – 2 godziny tygodniowo. Podczas zajęć młodzież poznaje historię teatru, sztukę aktorską, warsztat pracy aktora i reżysera. Uczestnicy zespołu oprócz wiedzy związanej z teatrem poznają tajniki literackie pisania scenariuszy. Realizacja zamierzonych celów umożliwia również stosowanie odpowiednich metod i forma pracy z uczestnikami zespołu.
Zespół teatralny współpracuje z DPS w Sieradzu, Biblioteką Pedagogiczną w Sieradzu, a także z Dziennym Domem Seniora -WIGOR w Tuszynie. Młodzież uczestniczy w następujących konkursach: Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej (w marcu 2017 r. uczennica klasy IIIa Karolina Cybulska zajęła 2 miejsce, a uczennica IIa Iga Malińska zajęła 3 miejsce) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Niezwykłym wydarzeniem jest coroczne zaprezentowanie koncertu kolęd w sieradzkiej kolegiacie. Uczestnicy zespołu chętnie biorą udział w Lekcji Czytania z Tygodnikiem Powszechnym oraz w wyjazdach do teatrów w Łodzi.

Opiekun: Maria Przybyłek

FITNESS

Zajęcia urozmaicone dostosowane do możliwości i oczekiwań poszczególnych uczniów. W ramach zajęć prowadzone są ćwiczeń przy muzyce typu Steep, pilates oraz ćwiczenia na przyrządach takich jak orbitrek, rower stacjonarny, bieżnia elektroniczna. Ponadto mile widziani są uczniowie chętni do udziału w rekreacyjnych formach gry piłkę siatkową. Oferta skierowana jest do uczniów, którzy cenią sobie zdrowy styl życia, dbają o swoja sylwetkę i cenią sobie aktywny wypoczynek po lekcjach. Ćwiczenia tu wykonywane dostarczają wiele przyjemności i satysfakcji.

Opiekun: Aleksandra Rusiecka

LEKKOATLETYKA

Zajęcia ogólnorozwojowe rozwijające wszechstronnie zdolności motoryczne: siłę, szybkość, skoczność, wytrzymałość i gibkość, pozwalające określić indywidualne predyspozycje ucznia do poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Uczniowie startując w szkolnych zawodach sportowych corocznie odnoszą sukcesy na arenie powiatu sieradzkiego, rejonu, województwa łódzkiego, a także w rywalizacji ogólnopolskiej. Wybitni sportowcy to medaliści Mistrzostw Polski:

  • Ewelina Michalak – trójskok
  • Agata Bednarek – 400m
  • Krzysztof Cybulski – kula, dysk
  • Aleksandra Glapińska – trójskok
  • Agnieszka Bednarek – trójskok

Terminy zajęć:

  • poniedziałek 14:50 – 16:30
  • piątek 14:00 – 16:30

Możliwość trenowania lekkiej atletyki w MULKS ŻEROMSKI na obiektach MOSiR w Sieradzu.

Opiekun: Tomasz Kuś