Podwójne zwycięstwo w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości


PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW z kl. 2c G w etapie wojewódzkim OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH i WYNALAZCZOŚCI w Bloku: Innowacje Techniczne.

Dwa zespoły z kl. 2c G zajęły dwa I MIEJSCA w województwie łódzkim, w swoich kategoriach:

  • w kategorii “Pomysł ekologiczny” – Zuzanna CHOJECKA, Amelia GIBKA i Błażej SOBCZAK – praca badawcza pt. “Wykorzystanie owadów w biodegradacji odpadów organicznych i zawierających  tworzywa sztuczne“;
  • w kategorii “Pomoc dydaktyczna” – Bruno KOSSAKOWSKI i Urszula WLAZŁA – praca racjonalizatorska pt. “Materiały dydaktyczne i porady dla przyszłych hodowców mrówek”.

Oba zespoły awansowały do FINAŁU olimpiady.

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia podczas rywalizacji w Warszawie.

Opiekun: Mariusz Gławenda

Aleksandra Dybka wśród najlepszych w Polsce


Aleksandra Dybka wśród najlepszych w Polsce,
jest finalistką LI edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!


Z  dumą i przyjemnością informuję, że Aleksandra DYBKA, uczennica klasy 3a naszego liceum, z powodzeniem przeszła przez  III centralny etap LI edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i uzyskała tytuł FINALISTKI.

Sukces ten jednocześnie zapewnia Oli maksymalną liczbę punktów z egzaminu maturalnego – 100% z języka polskiego, zarówno z poziomu podstawowego, jak  i rozszerzonego.

Serdecznie gratuluję Oli, życząc jej powodzenia na pozostałych egzaminach i realizacji wszystkich planów.

Gratuluję również polonistce p. Aleksandrze Mielczarek – Hofman i dziękuję za opiekę nad naszą finalistką.

Dyrektor Urszula Świniarska

 

Jakub w finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości


Jakub CHMIELEWSKI z klasy 2aG został LAUREATEM etapu wojewódzkiego i tym samym zakwalifikował się do udziału w FINALE ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Bloku – Wynalazczość.

Organizatorem finału olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów.
Jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiczna finaliści będa rywalizować w II LO w Koszalinie, w innym przypadku będzie to forma on-line.

Gratulujemy Jakubowi i życzymy sukcesu w finale.

Opiekun: Mariusz Gławenda

Olga laureatką konkursu “W świecie Tolkiena..”


Olga LEŚNIOWSKA, kl. 2a SP została LAUREATKĄ konkursu literackiego “W świecie Tolkiena – opowieści inspirowane Śródziemiem”. (link)
Olga zajęła I miejsce w kategorii 14-18 lat za opowiadanie “Tajemnica zaginionych elfów”. ( pdf)

W konkursie brał także udział Maciej GIBUS, kl. 2a SP.

Konkurs skierowany był do wszystkich osób zainteresowanych tematyką z terenu całego kraju w kategoriach wiekowych 14-18 i powyżej 18 lat.
Zadanie uczestników polegało na obejrzeniu filmu ze spotkania Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”,na którym Poznańskie Towarzystwo Miłośników Tolkiena „Drużyna Pyrlandii” przedstawiło prelekcję „Wstęp do świata Tolkiena” oraz napisaniu opowiadania inspirowanego twórczością Tolkiena.
Jury oceniało oryginalność prac, pomysł oraz dojrzałość literacką. Na konkurs wpłynęło szesnaście prac z całej Polski.

Konkurs zorganizowany został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu.
Wyniki konkursu ogłoszono 25 marca 2021 r. podczas Światowego Dnia Czytania Tolkiena.

GRATULACJE!!

Opiekun: Anna Szwankowska

Konkurs plastyczny “Baczyński inspiruje”


Z okazji 100. rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego, jednego z Patronów roku 2021, został zorganizowany w naszej szkole Konkurs plastyczny “BACZYŃSKI INSPIRUJE”.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie pracy konkursowej, w dowolnej technice plastycznej; tematycznie nawiązującej do twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  (regulamin konkursu.pdf)

LAUREATKĄ konkursu została Paulina SULARZ, kl. 3d
II miejsce zajęła Karolina GWIS, kl. 1a

Jury oceniało realizację tematu, środki wyrazu, oryginalność oraz estetykę pracy.
Autorzy najlepszych prac otrzymają NAGRODY.

Organizator konkursu: Lidia Zadka

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości


Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie:
1) Jakub CHMIELEWSKI, kl. 2ag – I miejsce
2) Martyna KARCZEWSKA, kl. 1c – II miejsce
3) Aleksandra PAWELEC, kl. 1b – III miejsce

zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH i WYNALAZCZOŚCI w Bloku – Wynalazczość.
Drużyna ta będzie reprezentować naszą szkołę w rywalizacji o zakwalifikowanie się do FINAŁU olimpiady.

Etap wojewódzki organizuje Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Opiekun: Mariusz Gławenda

45. Olimpiada Języka Angielskiego


Michał SZEWCZYK, kl. 2bG, uzyskując wymaganą ilość punktów z testu pisemnego, zakwalifikował się do części ustnej zawodów okręgowych 45. OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Ostatecznie zajął 15. miejsce w okręgu i 252 w kraju.

GRATULACJE!!

Koordynator szkolnego etapu olimpiady: Luiza Lapacińska – Sobanek