Sukcesy lekkoatletów “Żeromskiego”


05 października 2021 r. na obiekcie MOSiR w Sieradzu odbył się Półfinał Wojewódzki Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.
Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie naszej szkoły.
Drużyna DZIEWCZĄT zajęła II miejsce, kwalifikując się jednocześnie do finału wojewódzkiego, natomiast zespół CHŁOPCÓW zajął III miejsce.

więcej zobacz TUTAJ. pdf

Drużyna dziewcząt: Marta Błaszczyk, Magdalena Świątkiewicz, Marta Kicińska, Justyna Komza, Zofia Doboń, Aleksandra Paś, Gabriela Prajs, Maja Podsiadła, Magdalena Żarnecka, Maja Zamysłowska, Julia Juszczak, Klaudia Solarek, Karolina Zalewska.

Drużyna dziewcząt osiągnęła wynik 726 pkt.

Drużyna chłopców: Filip Birski, Cezary Krupiński, Paweł Kuświk, Filip Rozmarynowski, Patryk Tomasik, Bartosz Adamiak, Bartłomiej Słupiński, Kacper Możdżeń, Jakub Skrobała, Wiktor Ziembicki, Sebastian Nowacki.

Drużyna chłopców zdobyła 643 pkt.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH

Opiekunowie: Aleksandra Rusiecka i Tomasz Kuś

Trójki koszykarskie chłopców


04 października 2021 r. rozegrano FINAŁ WOJEWÓDZKI TRÓJEK KOSZYKARSKCH CHŁOPCÓW.
Koszykarze naszego liceum w składzie: Jan KUROWSKI, Robert WEWERSOWICZ, Szymon KĘSIAK i Oskar LEŚNIK zostali TRZECIĄ NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ w województwie. Zabrakło jednego kosza a byliby na 2 miejscu.

GRATULUJEMY!

Opiekun: Magdalena Mikołajczyk

Trójki koszykarskie dziewcząt i chłopców


W poniedziałek 27 września 2021 r. odbyły się POWIATOWE ZAWODY TRÓJEK KOSZYKARSKICH DZIEWCZĄT.

Zawodniczki II LO: Julita Sularz, Weronika Grudzień, Oliwia Wasiak, Oliwia Zielińska zajęły 2 miejsce.
W tym dniu odbyły się również zawody trójek koszykarskich CHŁOPCÓW.
Zawodnicy II LO: Jan Kurowski, Robert Wewersowicz, Szymon Kęsiak, Oskar Leśnik  zajęli 1 miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego.
Opiekun: Magdalena Mikołajczyk

„Żeromski” promuje bieganie


30 września 2021 r. na terenie szkoły nauczyciele wychowania fizycznego wspólnie z samorządem zorganizowali X Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Niezbyt urozmaicona trasa biegów (800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców) skłoniła uczestników do podjęcia walki o mistrzostwo szkoły. Impreza w swym zamyśle miała jednak charakter promujący zdrowy styl życia i propagująca bieganie jako najprostszą formę tak potrzebnego nam wszystkim wysiłku fizycznego.

W kategorii dziewcząt, pod nieobecność Marty Kicińskiej, mistrzynią szkoły została Justyna KOMZA, drugie miejsce zajęła Marta WOŹNIAK, a trzecie Otylia WOŹNIAK.
Kolejne miejsca zajęły: Gabrysia Jackowska, Weronika Grudzień, Oliwia Wasiak, Liwia Obała, Maria Glapińska, Paulina Mencwal, Michalina Michalak.

Wśród chłopców mistrzem szkoły w biegu na dystansie 1000 m został Cezary KRUPIŃSKI, drugi finiszował Brunon NOLBERT, a trzeci był Przemysław MARUSZEWSKI.
Kolejne miejsca zajęli Damian Kasprzyk, Filip Hejmanowski, Mikołaj Przybyła, Adam Jędrzejak, Igor Kawczyński.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZAWODÓW

Opiekunowie: Aleksandra Rusiecka i Tomasz Kuś

 

Rozbiegany “Żeromski”


22 września 2021 r. w parku im. A. Mickiewicza w Sieradzu rozegrano LICEALIADĘ POWIATOWĄ w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Uczniowie II LO dość licznie i godnie reprezentowali szkołę notując znakomite wyniki:

  • w kategorii dziewcząt na dystansie 1000 m zwyciężyła Marta KICIŃSKA, kl. 3aG, a Zofia DOBOŃ, kl. 2a była piąta
  • natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500 m Cezary KRUPIŃSKI, kl. 1a zajął VII miejsce.

Dziewczęta uzyskały AWANS do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO w Uniejowie.
W klasyfikacjach zespołowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła nasza szkoła zdobywając 91 pkt. natomiast w kategorii chłopców zajęliśmy III miejsce z dorobkiem 53 pkt.

W FINALE WOJEWÓDZKIM Indywidualnych Biegów Przełajowych, który odbył się 28 września 2021 r. w Uniejowie Marta KICIŃSKA zajęła VI miejsce, a Zofia Doboń dobiegła do mety na XL miejscu.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZAWODÓW!!

Opiekun: Tomasz Kuś

Finał wojewódzki w Siatkówce Plażowej dziewcząt


16 czerwca 2021 r. w Łodzi odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt. (link)
W gronie najlepszych par w województwie łódzkim dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Iga FABROWSKA, 1b i  Michalina JACYSZYN, 2c SP, które zajęły wysokie 5  MIEJSCE.

Opiekun: Rafał Wojciechowski

“Kręć z nami!!” – Rywalizuj o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Ściągnij aplikację i rywalizuj o Puchar – Rowerowa Stolica Polski (link)

Zapraszamy do zdrowego trybu życia.
Przesiądź się z samochodu na ROWER, a przy okazji wykręćmy pierwsze miejsce dla Sieradza!!
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji AKTYWNE MIASTA – SIERADZ.

Od 1 czerwca br. trwa akcja „Rowerowej Stolicy Polski”. Rozgrywa się ona pomiędzy 53 polskimi miastami, w tym roku również w Sieradzu. Rowerzyści dorzucają przejechane kilometry do puli swojego miasta, rywalizując o podium oraz imponujące nagrody.

Aby dołączyć do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trzeba ściągnąć aplikację „Aktywne Miasta” i zarejestrować się. Następnie trzeba dołączyć do publicznej rywalizacji o nazwie „Rowerowa Stolica Polski 2021”.  W kategorii „Rywalizacje” wybieramy Sieradz, grupę „szkoły” i tutaj II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Akcja trwa do 30 czerwca br.

ZAPRASZAMY !!

 

Nauczyciele wychowania fizycznego w II LO Żeromski: Magdalena Mikołajczyk, Aleksandra Rusiecka, Tomasz Kuś i Rafał Wojciechowski

Złota sztafeta


13 czerwca 2021 r. w Łodzi odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI w wielobojach i sztafetach. Na podium stanęli LEKKOATLECI z Sieradza. (link)

ZWYCIĘSTWO odniosła sztafeta 4 x 200 m LKS-u MOSiR Sieradz w składzie: Jarosław GOŁĄB (absolwent), Szymon Grzegorzewski, Jakub PĘDZIWIATR (absolwent) i Patryk Pawłowski. Zawodnicy pobiegli w czasie 1:28.11.
Wyprzedzili Juvenię Białystok (1:28.47) i Ursynów Warszawa (1:28.69).
Brązowy medal wywalczyła sztafeta Żegliny Sieradz.

Trenerem zwycięskiej drużyny jest Tomasz Kuś. 

Fot. nasze.fm

Podwójne zwycięstwo w Siatkówce Plażowej


8 czerwca 2021 r. odbył się finał Powiatowej Licealiady w Siatkówce Plażowej chłopców.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Wojtek ADAMSKI, Michał SZEWCZYK i Kacper KRAWCZYK zajęli I miejsce i awansowali do półfinałów wojewódzkich.
Druga para w składzie: Bartłomiej SŁUPSKI, Sebastian NOWICKI i Antoni SZWANKOWSKI zajęła IV miejsce.

Również w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice naszej szkoły: I miejsce  – Iga FABROWSKA, Michalina JACYSZYN, a para Roksana ROSIAK i Aleksandra KOLANUS zajęła IV miejsce.

GRATULACJE dla zwycięzców i powodzenia na półfinałach wojewódzkich.

Opiekun: Rafał Wojciechowski

 

Szkolna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców


We wtorek 6 października 2020 r. na stadionie MOSiR-u w Sieradzu odbył się półfinał wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców w ramach licealiady.

Do rywalizacji stanęło 9 szkół (4 w kategorii dziewcząt i 5 wśród chłopców).
W kategorii dziewcząt zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu. W klasyfikacji punktowej chłopców najlepsi byli  uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

Klasyfikacja dziewcząt:

  1. I LO Sieradz – 986 pkt (awans do zawodów wojewódzkich)
  2. 2. ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli – 764
  3. II LO Sieradz  – 732
  4. ZSP im St. Staszica w Wieruszowie – 423

Klasyfikacja chłopców:

  1. ZSP nr 1 w Sieradzu – 958 (awans do zawodów wojewódzkich)
  2. II LO Zduńska Wola – 910
  3. I LO Sieradz  – 867
  4. II LO Sieradz – 502
  5. ZSP im. St. Staszica w Wieruszowie

Zawodniczki II LO  wystąpiły w składzie:

Świątkiewicz Magda, 1c – 100m
Zalewska Karolina, 2a SP – kula
Błaszczyk Marta, 2c SP – 200 m
Jacyszyn Michalina, 2c SP – oszczep
Żarnecka Magda, 2c SP – w dal i sztafeta 4×100 m
Solarek Klaudia, 2b G  – kula
Kicińska Marta, 2a G – 400 i sztafeta 4×100 m
Komza Justyna, 2b G – 800m i sztafeta 4×100 m
Małecka Maja, 2d G – sztafeta 4×100 m
Rosiak Roksana, 2c G – dysk
Tworek Wiktoria, 3c – dysk
Wolak Wiktoria, 3b – skok wzwyż
Juszczak Julia, 1a – kula
Sołtysiak  Magdalena, 1c – 100 m
Fabrowska Iga, 1b – 100 m

Opiekun: Aleksandra Rusiecka

Zawodnicy II LO  wystąpili w składzie: Adamski Wojciech, Gibus Michał, Jarecki Jakub, Kuświk Paweł, Maruszewski Przemysław,  Mendak Marcel, Skrobała Jakub, Witczak Filip, Nowacki Sebastian, Jarecki Jakub

Opiekun: Tomasz Kuś

G R A T U L U J E MY !!!