Odbiór świadectw dojrzałości


Odbiór świadectw dojrzałości

11 sierpnia 2020 r.

sala gimnastyczna, wejście od boiska szkolnego

 

Klasa 3a godz. 11.00

Klasa 3b godz. 12.00

Klasa 3c godz. 13.00

Klasa 3d godz. 14.00

Klasa 3e godz. 15.00

 

Odbiór świadectw odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Obowiązkowe  zakrywanie ust i nosa, rękawiczki, własny długopis. Po wejściu do budynku obowiązkowa dezynfekcja rąk.

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna


Od 1 lipca 2020 r. zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna, świadczona przez pedagogów i psychologów z jednostek podległych Powiatu Sieradzkiego, zostaje zawieszona.

Świadczona od maja tego roku zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna była efektem współpracy sieradzkiego samorządu powiatowego oraz Centrum Psychiatrycznego w Warcie. Od początku lipca została ona zawieszona do odwołania.

Informujemy jednak, że w okresie wakacyjnym dyżury telefoniczne będą pełnić pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Sieradzu i Warcie. Pomoc będzie świadczona w godzinach ich pracy, czyli od 8:00 do 16:30. W lipcu pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielać będzie poradnia w Warcie (tel. 43 829 47 34), a w sierpniu poradnia sieradzka – tel. 43 822 42 70.

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna


W poniedziałek 27 kwietnia rusza zdalna bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców powiatu sieradzkiego. Porad będą udzielać pedagodzy i psychologowie z jednostek prowadzonych przez powiat sieradzki.

Darmowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest efektem współpracy samorządu powiatowego i warckiego Centrum Psychiatrycznego, wchodzącego w skład Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Psychologowie i pedagodzy będą dyżurować codziennie w wyznaczonych godzinach.

 

Drodzy Abiturienci!


Drodzy Abiturienci! 

W zmienionej formie przyszło mi dzisiaj Was pożegnać.

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po trzech latach nauki opuszczacie mury tej szkoły.

Czas, jaki spędziliście w liceum był czasem niezwykle owocnym. Zdobyliście tutaj właściwą wiedzę, stawialiście czoła przeciwnościom losu. Wiele było niełatwych chwil, ale mogliście liczyć na pomoc i życzliwość nauczycieli. To oni przekazali wam wiedzę, nie tylko tę z książek, ale też tę, która stanowi część Waszej bogatej osobowości.

Dzisiejszy dzień uświadamia, że 8 czerwca  czeka Was trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Zapewne przechodzić będziecie jeszcze wiele prób, ale ta pierwsza na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Przed Wami również kolejne wyzwanie, nowe cele, wybory, które wyznaczą drogi Waszego życia. Życzę, by wszyscy zrealizowali swoje zamierzenia, by nikomu nie zabrakło odwagi i wytrwałości.  Mam nadzieję, że każdy z Was da sobie radę w nowym środowisku, jakie na niego czeka, a szkoła, którą właśnie opuszczacie, będzie dumna z takich absolwentów jak Wy.

 

Dyrektor Urszula Świniarska

Wicedyrektor Dorota Błaszczyk

 

 

Adam Świniarski laureatem konkursu “Fascynująca Fizyka”


Adam ŚWINIARSKI, uczeń klasy 3b został  LAUREATEM XVI Konkursu Fizycznego „FASCYNUJĄCA FIZYKA” – poziom ponadpodstawowy.

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu serii krótkich zadań otwartych i uzupełnieniu karty odpowiedzi odpowiednimi wynikami. Trzeci etap konkursu polegał na rozwiązaniu kilku zadań strukturalnych sprawdzających umiejętności analizy treści tekstu naukowego, interpretacji wykresów oraz tworzeniu nowych informacji na podstawie danych zawartych w tabeli, opisu matematycznego przedstawionych zjawisk itp.

FINAŁ KONKURSU odbył się w kwietniu 2020 roku i polegał na samodzielnym wykonaniu  i opracowaniu wybranego doświadczenia obrazującego „fascynujące” zjawisko fizyczne oraz przygotowaniu prezentacji multimedialnej prezentującej wykonanie oraz opracowanie doświadczenia.

W trakcie finału komisja konkursowa  oceniała: wartość merytoryczną oraz zasadność wyboru doświadczenia, sposób prezentacji wyników oraz meritum wniosków i uwag wynikających z przeprowadzonego doświadczenia.

Adam Świniarski po trzech pierwszych etapach uzyskał tytuł FINALISTY a następnie po etapie czwartym został  LAUREATEM XVI Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Organizatorem konkursu byli: Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej i Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej

Opiekun: Witold Włodarczyk

Konkurs matematyczny Matematyka Moja Pasja


Adam ŚWINIARSKI, uczeń klasy 3b został LAUREATEM Konkursu Matematycznego MATEMATYKA MOJA PASJA.

I etap Konkursu odbył się 10 grudnia 2019 r. w naszej szkole, uczestniczyło w nim 17 uczniów.

Zawody finałowe, do których zakwalifikował się Adam Świniarski, odbyły się 14 lutego 2020 roku w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki w Łodzi.

Konkurs Matematyka Moja Pasja jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest dr Andrzej Rychlewicz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Opiekunowie: Anna Szczepaniak-Zdunek i Elżbieta Angelus

II LO Sieradz na Targach edukacyjnych w SP Gminy Sieradz


W piątek 6 marca 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w Targach edukacyjnych pn. “Zaproście nas do siebie”, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Gminy Sieradz. (LINK).

Tym samym rozpoczęliśmy kampanię informacyjną skierowaną do uczniów ostatnich klas podstawowych.
Na targach zaprezentowało się łącznie 12 szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Cybertowicz,  Nikola Osmulska, Maria Piasecka, Wiktoria Tworek, Piotr Urycki oraz Karolina Ciszewicz, Zuzanna Juchner, Martyna Miszczak, Julia Walocha, Dominika Wachowska i p. Piotr Wojciechowski.
Każda szkoła – również nasze liceum – reklamowała się podwójnie: na przygotowanym przez siebie stoisku oraz podczas kilkuminutowej prezentacji, skierowanej do uczniów. Prezentację o szkole przedstawiły: Alicja Cybertowicz i Nikola Osmulska.

Fot. Piotr Wojciechowski i Tomasz Oszczęda

Turniej Policyjny w Błaszkach


W czwartek 5 marca 2020 r. w Błaszkach rozegrano Policyjny Turniej sprawności fizycznej oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego. (LINK)

W zawodach wzięły udział reprezentacje Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Sieradzu, ZSP w Błaszkach i Złoczewie oraz II LO w Sieradzu.

Z pytaniami testowymi i z torem przeszkód najlepiej poradziła sobie młodzież z ZSP w Błaszkach, która triumfowała w drugiej edycji turnieju i tym samym zdobyła PUCHAR STAROSTY SIERADZKIEGO Mariusza Bądziora.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę: Zuzanna BĘDKOWSKA, 3e, Julia SADOWSKA, 3a, Michał BUCZKOWSKI, 2c i Maciej KOWALCZYK, 1dG , 
 zajęła CZWARTE MIEJSCE.

Organizatorami zawodów były: Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu i Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Opiekun: Magdalena Nowak

Fot. Tomasz Oszczęda

Konkurs “Znam swój język ojczysty”


W piątek 21 lutego 2020 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbył się Konkurs “ZNAM SWÓJ JĘZYK OJCZYSTY”. (LINK)
Konkurs skierowany był do klas VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych z Sieradza i powiatu sieradzkiego. (LINK)

Naszą szkołę reprezentowały:  Amelia GIBKA, kl. 1c G i Iga ZAWIEJA, kl. 1a G.

Zadaniem uczestników było pisemne wykonanie zadań przygotowanych przez komisję konkursową. Były to zadania z zakresu poprawności językowej (test), umiejętności logicznego i przejrzystego formułowania myśli (streszczenie opowiadania) oraz znajomości literatury pięknej.

Opiekun: Agata Janiak i Aleksandra Mielczarek-Hofman

Fot. PBP Sieradz i Tomasz Oszczęda