Rafał Bartosiewicz w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej


Rafał BARTOSIEWICZ uczeń klasy IIId G został zakwalifikowany do eliminacji ustnych etapu okręgowego OLIMPIADY HISTORYCZNEJ, które odbędą się w Łodzi 26 stycznia 2022 r.
Wcześniej Rafał wziął udział w eliminacjach pisemnych etapu okręgowego, które odbyły sie 15 stycznia 2022 r. w Łodzi.
Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Historyczne.

GRATULUJEMY i TRZYMAMY KCIUKI!

Opiekun: Agnieszka Świątek

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny


W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali tradycyjnie WYSOKIE LOKATY.

Alfik matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Udział w konkursie motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 33209 uczniów z całego kraju.
W naszej szkole w konkursie startowało 14 uczniów z klas 1, 2 i 3. W konkursie uzyskali BARDZO DOBRE WYNIKI.

W kategorii klas II:
Mateusz TORUŃSKI, 2b – (9. miejsce w województwie oraz 64 w kraju) – dyplom za bardzo dobry wynik
Aleksandra PAWELEC, 2b – (23. miejsce w woj. oraz 187 w kraju) – dyplom za bardzo dobry wynik
Zuzanna URBANIAK, 2b – (26. miejsce w woj. oraz 203 w kraju) – dyplom za bardzo dobry wynik
Szymon ŁUSZCZEK, 2b – (28. miejsce w woj. oraz 211 wkraju) – dyplom za bardzo dobry wynik

W kategorii klas III:
Michał SZEWCZYK, 3b G – (7. miejsce w woj. oraz 78 w kraju) – dyplom za bardzo dobry wynik
Hubert GRZEGORZEWSKI, 3b G – (16. miejsce w woj. oraz 193 w kraju) –  dyplom za bardzo dobry wynik
Justyna KOMZA, 3b G – (23. miejsce w woj. oraz 323 w kraju) –  dyplom za dobry wynik

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY.

Koordynator konkursu: Elżbieta Angelus

Tytuł “SREBRNA SZKOŁA” dla II LO w Sieradzu


II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu zajęło wysokie 332 miejsce w kraju i uzyskało tytuł “SREBRNA SZKOŁA” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników “Perspektywy 2022”. (link)
W Rankingu Wojewódzkim Liceów nasza szkoła zajęła 28 pozycję w województwie łódzkim.

Ranking miesięcznika edukacyjnego “Perspektywy” organizowany już po raz 24. to najbardziej prestiżowy ranking szkół ponadpodstawowych.
W tegorocznym rankingu uwzględniono 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników. O kolejności w rankingu decydowały sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), a także wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym (30%) i rozszerzonym (45%).

RANKING LICEÓW 2022.pdf

 

Mateusz Stępień w II etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego


Mateusz STĘPIEŃ uczeń klasy IIIc sp został zakwalifikowany przez Okręgowy Komitet OLIMPIADY LITERATURY i JĘZYKA POLSKIEGO w Łodzi do II etapu.

Jego praca na temat: „Średniowiecze – epoka mroku i dewocji, czy czas rozwoju metafizycznej wizji świata?” została oceniona wysoko – 57 punktów na 60 możliwych do uzyskania.

Aleksandra Mielczarek – Hofman

EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA. Unijny projekt SOSW w Sieradzu


EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA: Unijny projekt SOSW w Sieradzu (link)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu realizuje unijny projekt „Pilotażowego wdrożenia modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”. Głównym celem SCWEW jest “Poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci/uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze specjalnymi”.

Rolą nowo utworzonego SCWEW w Sieradzu jest wsparcie nauczycieli i specjalistów, pracujących w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych, również kadry zarządzającej, oraz podnoszenie ich kompetencji, a także zapewnienie dostępu do specjalistycznego sprzętu (wypożyczalnia).

W ramach projektu wsparciem objętych zostanie sześć placówek  oświatowych: Publiczne Przedszkole w Warcie, Szkoła Podstawowa we Wróblewie, Liceum Ogólnokształcące w Warcie, Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Sieradzu, Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Sieradzu oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu. Wsparcie będzie również skierowane do rodzin dzieci i uczniów uczęszczających do w/w placówek.

Placówki oświatowe otrzymają wsparcie w postaci: spotkań z ekspertami, szkoleń, dostępu do wypożyczalni specjalistycznego sprzętu, konsultacji eksperckich, superwizji koleżeńskich, sieci współpracy. Zorganizowane zostaną konferencje poświęcone: edukacji włączającej, kampania społeczna oraz imprezy towarzyszące: „Dzień Życzliwości”, „Międzyszkolny Festiwal Teatralny”, „Międzyszkolny Dzień Świadomości”. Placówki będą realizować akcje: Dzień bez dzwonków, konkurs plastyczny „Szkoła dla wszystkich”, Festyn Talentów oraz włączą się w akcje: Autyzm na niebiesko, Kocham słyszeć, Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata.
Całkowita wartość projektu wynosi 798,9 tys. zł i jest w całości finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Koordynator projektu: Urszula Świniarska

więcej o projekcie zobacz TUTAJ

Spotkania z rodzicami


Informujemy, że SPOTKANIA Z RODZICAMI odbędą się ZDALNIE 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy Google CLASSROOM.

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia


“Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, pogody ducha i sił na co dzień.
Niech ten świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem i spokojem oraz rodzinną atmosferą.
Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków.

A przyszły rok niech będzie pełen szczęścia i pomyślności.”
Dyrektor Urszula ŚWINIARSKA
Wicedyrektor Anna SZCZEPANIAK – ZDUNEK

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!

Z okazji ŚWIĄT młodzież naszej szkoły przygotowała także program artystyczny pn. WIECZÓR WIGILIJNY, który udostępniono w formie filmu na Youtube.
Uczniowie pracowali pod kier. Jadwigi BROŻYŃSKIEJ, Krystyny GRACZYK i Luizy LAPACIŃSKIEJ-SOBANEK.

Film można obejrzeć TUTAJ

Krzysztof Gąsiorowski w finale Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności


Krzysztof GĄSIOROWSKI z klasy 2C zdobył 2 MIEJSCE w etapie wojewódzkim XXVI OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU i ŻYWNOŚCI. Tym samym ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ do ETAPU CENTRALNEGO OLIMPIADY i będzie tam reprezentował naszą szkołę.

Test składał się z kilkudziesięciu pytań na poziomie akademickim. W tym roku były to bardzo trudne pytania, jednak nie dla Krzysia – gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w ogólnopolskim finale.

W etapie wojewódzkim, który przeprowadzono 03 grudnia 2021 r. w Tomaszowie Mazowieckim, naszą szkołę reprezentowała również Aleksandra PAWELEC z klasy 2B.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie, wysiłek włożony w przygotowania i zaciętą rywalizację z najlepszymi młodymi dietetykami i kucharzami z województwa łódzkiego.

Opiekun: Mariusz Gławenda

więcej o olimpiadzie zobacz TUTAJ